Modernizace strojů

Kompletní modernizace strojů s využitím současných technologií dle požadavků zákazníka. Použití řídících systémů, pohonů a posuvů SIEMENS, HEIDENHAIN, MEFI Praha.

Provádíme modernizace obráběcích strojů včetně otočných stolů, soustruhů, karuselů, zejména z produkce ŠKODA z roků výroby 1950-2000 s průměrem vřetene 160-250 mm. V rámci modernizace vřeteníku navyšujeme otáčky, doplňujeme chlazení středem a provedeme úpravu pro upnutí automatických hlav. Od roku 2010 nahrazujeme v případě přání zákazníka původní vřeteník novým s průměrem vřetene 160 mm. Nový vřeteník zvýší otáčky vřetene na 2500 otáček/min.


Servis a náhradní díly

Do rozsahu naší činnosti patří i provádět garanční a pozáruční servis včetně dodávky náhradních dílů, servis a opravy obráběcích strojů včetně otočných stolů, soustruhů a karuselů. Jedná se o servisy malé, střední i větší přímo u zákazníka. Servisy provádí naši montéři, kteří mají bohaté zkušenosti se stroji u nás i v zahraničí.

V rámci servisů dodáváme i potřebné náhradní díly včetně jejich výměny. U zákazníka lze provést i kontrolní nález a navrhnout doporučení rozsahu případné opravy.  Nad rámec servisů můžeme nabídnout i montáž strojů našich zákazníků. Stroj je smontován, předán dle protokolu přesnosti , zapojen a předán do užívání.


Generální opravy strojů

Provádíme generální opravy obráběcích strojů zejména z produkce ŠKODA z roků výroby 1950-2000 s průměrem vřetene 160-250 mm. Zkušenosti máme i s generálními opravami strojů TOS Varnsdorf, INNSE, apod.


Příslušenství

Provádíme generální opravy frézovacích zařízení, včetně dodávek nového frézovacího zařízení dle přání zákazníka.

 • Univerzální automatická frézovací hlava UHA 30
 • Pravoúhlá automatická frézovací hlava PHA 37
 • Univerzální mechanická frézovací hlava UHM 30
 • Pravoúhlá mechanická frézovací hlava PHM 37
 • Vysokotlaké chlazení nástrojů středem vřetene ( tlak 30 bar)

Profil společnosti PRESSL, spol. s r.o 

Firma PRESSL, spol. s r.o. byla založena 17.srpna 1992 v Plzni. Od r. 2000 pracuje ve výrobní hale v Rokycanech (20 km od Plzně a 90 km od Prahy).

Náplní činnosti firmy PRESSL, spol. s r.o. je dodávka nových obráběcích strojů současných technologií a modernizace starých strojů rovněž s použitím současných technologií a bezvůlových mechanických dílů, současné hydrostatiky a NC řídících systémů tak, aby jejich užitná hodnota byla srovnatelná s novým strojem, ale s nižšími náklady.

Stroje dodané naší firmou úspěšně pracují nejen v ČR, ale také v Itálii, Švédsku, Německu, Francii, Maďarsku, na Ukrajině, v Kanadě a v USA.

Hlavní činnosti společnosti

 • DODÁVKA NOVÝCH STROJŮ 
 • MODERNIZACE A GENERÁLNÍ OPRAVY -  modernizace použitých obráběcích strojů s využitím současných technologií a konstrukčních prvků. Použití ŘS, pohonů a posuvů SIEMENS, Heidenhain, Fanuc, MEFI Praha
 • PŘÍSLUŠENSTVÍ – dodávka příslušenství
 • NÁHRADNÍ DÍLY – dodávka a instalace náhradních dílů
 • SERVIS -  garanční a pozáruční servis včetně dodávky náhradních dílů
 • POUŽITÉ STROJE – nabízíme možnost dodávky starších použitých strojů či jejich dílů

Aktuality

Předání stroje WD160 CNC po modernizaci

15/06
2018
Předání stroje českému zákazníkovi
 

Montáž použitého soustruhu SUT 160 NC

11/05
2018
Montáž soustruhu u českého zákazníka
 

Zahájení montáže modernizované W160G

13/04
2018
Dodávka stroje včetně montáže u rakouského zákazníka
 

Projekt TECHNIKA A ŘEMESLO

02/04
2018
Zapojení společnosti do projektu
 

Předání stroje WRF 160 Heavy

27/03
2018
Předání stroje po montáži českému zákazníkovi