Modernizace strojů Modernizace strojů Modernizace strojů Modernizace strojů
Modernizace strojů

Modernizace strojůKompletní modernizace starých strojů s využitím současných technologií dle požadavků zákazníka. Použití řídících systémů, pohonů a posuvů SIEMENS, HEIDENHAIN, Fanuc, MEFI Praha.

Modernizace obráběcích strojů včetně otočných stolů, soustruhů, karuselů

Provádíme modernizace obráběcích strojů včetně otočných stolů, soustruhů, karuselů, zejména z produkce ŠKODA z roků výroby 1950-2000 s průměrem vřetene 160-250 mm. V rámci modernizace vřeteníku navyšujeme otáčky, doplňujeme chlazení středem a provedeme úpravu pro upnutí automatických hlav. Od roku 2010 nahrazujeme v případě přání zákazníka původní vřeteník novým s průměrem vřetene 160 mm. Nový vřeteník zvýší otáčky vřetene na 2500 otáček/min.

Referencí stroje

Naší referencí stroje s osazením nového vřeteníku je stroj WD160 CNC model 2010. U stroje je použit systém SINUMERIC 840D. Stroj pracuje u ukrajinského zákazníka od roku 2013. Stroj je dle jeho požadavku doplněn dopravníkem třísek, otočným stolem T25 s rozměrem desky 2000x2000 mm, frézovacími hlavami UHM30 a PHM 37.

Další referencí se stejným řešením je stroj W160CNC. U stroje je použit systém iTNC 530 HSCI. Je doplněno celokrytování posuvu Y stojanu a vřeteníku. Stroj pracuje u českého zákazníka od roku 2013.

Zkušenosti s modernizacemi strojů

Zkušenosti máme i s modernizacemi strojů TOS Varnsdorf, TOS Hulín, TOS Hostivař, TOS Čelákovice, TOS Kuřim, ČKD Blansko, Waldrich Coburg, Deckel, Mitsui, INNSE, WMW, apod. Od průměrů vřetene 110 do 160 mm můžeme nabídnout nový vřeteník. U průměrů vyšších navýšíme otáčky.

Přebroušeni

V rámci generální opravy a modernizace jsou přebroušeny všechny vodící plochy, stroj je osazen novými mechanickými, hydraulickými a elektrickými prvky.

Řidící systém

Řidící systém je zvolen dle požadavku zákazníka, nejvíce používáme systémy SIEMENS SINUMERIC 840Dsl, i530 TNC Heidenhain , MEFI Praha, FANUC.