FERMAT Pressl s.r.o.

Společnost Fermat Pressl s.r.o. byla založena 17. srpna 1992 v Plzni. Od roku 2000 pracuje ve výrobní hale v Rokycanech (20 km od Plzně a 90 km od Prahy). Od roku 2010 se stala členem skupiny FERMAT. Společnost má cca 35 zaměstnanců. 

Náplní činnosti firmy FERMAT Pressl s.r.o. je dodávka nových obráběcích strojů současných technologií a modernizace starých strojů rovněž s použitím současných technologií a bezvůlových mechanických dílů, současné hydrostatiky a NC řídících systémů tak, aby jejich užitná hodnota byla srovnatelná s novým strojem, ale s nižšími náklady.

Stroje dodané naší firmou úspěšně pracují nejen v ČR, ale také v Itálii, Švédsku, Německu, Francii, Maďarsku, na Ukrajině, v Kanadě a v USA.

Hlavní činnosti společnosti FERMAT Pressl s.r.o.:

  • dodávka nových strojů
  • modernizace a generální opravy strojů
  • příslušenství - dodávka příslušenství
  • náhradní díly - dodávka a instalace náhradních dílů
  • servis - garanční a pozáruční servis včetně dodávky náhradních dílů
  • použité stroje - nabízíme možnost dodávky starších použitých strojů či jejich dílů

Inovace v strojírenství - výzkum a vývoj nových technologií.

Oddělení konstrukce společnosti připravovalo řadu let projekty modernizací a generálních oprav horizontálních obráběcích strojů, soustruhů, karuselů, otočných stolů, apod. V reakci na zvyšující se požadavky zákazníků rozšiřuje svoji činnost na vývoj a konstrukci zcela nových strojů a zařízení - použití nového vřeteníku s průměrem vřetene do 160 mm s maximálními otáčkami do 3000 ot./min. a možností chlazení středem vřetene.


FERMAT CZ